Maj 17 2015

Inspiracja przyrodą

Published by at 10:15 pm under Uncategorized

stockkkkkkkkk

Podczas jednego ze spotkań z przyjaciółmi w moim ogródku, poznałam bardzo interesującą osobę i jej opinię na temat roli natury w życiu człowieka. Była to znajoma mojej koleżanki, która jest bardzo utalentowaną artystką.

Dziewczyna jest niesamowicie ambitna w wielu dziedzinach sztuki, ponieważ tworzy własnego autorstwa wiersze, poematy dygresyjne, powieści oraz maluje niesamowite obrazy, w tym pejzaże przyrody. Jej własny ogródek, który samodzielnie zaprojektowała, jest dla niej najważniejszą inspiracją. Z tego zielonego zacisza czerpie natchnienie do tworzenia swoich niebanalnych arcydzieł. Ogród sam w sobie podpowiada jej wiele tematów na przykład, ukazując niejedną ciekawą historię jakieś pary wiewiórek, zagubionego krecika bądź samotnego wróbelka. Jej osobista działka jest dla niej perfekcyjną samotnią, w której może połączyć się naturą i poczuć jej rytm życia.

Nigdy nie patrzyłam na ogród od tej perspektywy, dzięki niej mogę o wiele więcej dostrzec na moim ogrodzonym, zielonym skrawku ziemi. Nie zdawałam sobie sprawy, że tyle życia w nim tętni. Duża ilość zwierzątek posiada w nim swój dom bądź dopiero sobie go znajduje. Jakie to zadziwiające, że to właśnie odbywa się w moim ogródku. Ten cały cykl istnienia aż w głowie się nie mieści żadnemu, przeciętnemu człowiekowi. Każde drzewko ma swoich małych mieszkańców. Każda mała nora wykopana w glebie skrywa swoje tajemnice, do których każdego dnia jakaś istotka z utęsknieniem powraca.

Od teraz zawsze będę pamiętała o tych pozornie drobnych lecz tak na prawdę jakże istotnych żyjątkach. Są one inspiracją dla artystów i jednocześnie są bardzo istotne w przemianach zachodzących w naszym ekosystemie. Moje wizyty w ogródku od tamtego wyjątkowego spotkania nabrały zupełnie innego znaczenia.

Możliwość komentowania Inspiracja przyrodą została wyłączona